خیابان پاسداران، حجت سوری
میدان احتشامیه
021-22599257
(۱۰ خط)
شنبه تا پنج شنبه : 9:00 تا 17:00

مزوتراپی

 

مزوتراپی ، تکنیک رساندن دارو با مقدار کم در انواع لایه های پوست است که برای تسریع نتیجه و کاهش عوارض به صورت مستقیم به بافت هدف تزریق می شود. از آن جا که پوست، عضله، غضروف و استخوان از لایه مزودرم (میانی) نشات گرفته اند ، رساندن دارو به صورت مستقیم به این بافت ها را مزوتراپی می گویند.

مزوتراپی شامل تزریق مخلوط آماده شده ویژه ای، متشکل از ویتامین ها، آمینواسیدها و داروهاست که در چند میلیمتری زیر پوست و در نواحی دارای مشکل تزریق می شود. فقط یک قطره از محلول در هر محل تزریق به کار می رود. این روش بهتر از اتکاء بر قرص یا تزریق درون وریدی است که در آن غلظت های بالاتری از دارو نیاز است. مزوتراپی هم دقیق تر است و هم نیاز به محلول کمتری برای تزریق دارد.

 

روش انجام مزوتراپی

  مزوتراپی شامل تزریق های چندگانه با استفاده از سوزن بسیار ریز، زیر سطح پوست است. این روش به بهبود گردش خون، جایگزینی ویتامین ها، مواد معدنی و آمینواسیدهای از دست رفته، یا به افزایش مقدار هیالورونیک اسید کمک می کند. هر جلسه درمان حدود ده تا بیست دقیقه به طول می انجامد و معمولا دردناک نیست. در صورتی که درمان از نظر شما دردناک باشد، می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد. تعداد جلسات درمان بسته به نوع ناحیه درمان، توسط پزشک معالج تشخیص داده می شود.

 

  تورم، قرمزی و کبودی در ناحیه تزریق ، تا مقداری طبیعی است و برای درد احتمالی می توان از مسکن های معمول(نوافن ، ژلوفن و .. ) به مدت 1 الی 2 روز بعد از تزریق مزوتراپی، استفاده نمود. سرم های مزوتراپی هر چند هفته یک بار برای مدت دو تا سه دوره درمانی انجام می گیرد. برخی افراد ممکن است دوره اولیه طولانی تری از درمان نیاز داشته باشند. وقتی نتایج مطلوب حاصل شد، بهتر است هر دو تا سه ماه یک بار مجددا مزوتراپی انجام دهند تا نتایج حفظ شوند.

کاربرد های مزوتراپی

  • قطع ریزش و رویش مجدد مو: در افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش مو شده اند می توان به کمک این روش، ویتامین ها و مواد مورد نیاز را با تزریق به فولیکول مو رسانده و مانع از ریزش مو شد. تکرار مزوتراپی علاوه بر قطع ریزش، سبب رویش مجدد، افزایش ضخامت و خونرسانی بیشتر به فولیکول مو می شود.
  • چربی زدایی: در این روش پس از انجام تزریق به بافت چربی، سلول های حاوی چربی در زیر پوست آزاد و شکسته شده و در نهایت منهدم می گردند. پس از انهدام سلول های چربی، چربی های آزاد شده درون جریان خون و لنف قرار گرفته و در نهایت از طریق روده و کلیه دفع می شوند.
  • شاداب سازی پوست صورت و دست: هر چه سن فرد بالاتر می رود، میزان ساخت کلاژن در پوست کاهش می یابد. کلاژن مهم ترین عامل در حفظ جوانی و استحکام پوست می باشد. این روش درمانی به ویژه در کنار سایر روش هایی مانند میکرودرم و بوتاکس، نتایج ماندگارتری را بر جای خواهند گذاشت و باعث کاهش چین و چروک پوست می گردند.

مزوژل چیست؟

  مزوژل در واقع یک نوع مزوتراپی است که برای جوانسازی، کلاژن سازی و آبرسانی پوست استفاده می شود. بدین منظور از هیالورونیک اسید (ماده اصلی ژل) استفاده می شود که به دلیل داشتن حالت خاص فیزیکی بدون پراکندگی باعث جوانسازی و لیفت صورت می شود. هیالورونیک اسید عنصری می باشد که در پوست افراد وجود دارد، لذا با استفاده ازمزوژل به بازسازی هیالورونیک اسید پرداخته می شود تا بافت های پوستی به درستی در کنار یکدیگر قرار بگیرند و زیبایی و جوانسازی پوست را به افراد هدیه دهند.

مراقبت های بعد از مزوتراپی :

تا 24 ساعت بعد از مزوتراپی

  • استحمام نفرمائید.
  • از انجام فعالیت های خیلی سنگین بپرهیزید.